Sisukord
Paberleht
Postimees

Kaupo Meiel: Ostame nime sisse

2 min lugemist
Kaupo Meiel. FOTO: PP

Presidendivalimiste varjus tiksub vaikselt, kuid kindlalt edasi haldusreform ning punkte, mille üle linna- või vallavolikogus vaielda, leidub palju, nende seas peavad ühinejad vastama käegakatsutavatele küsimustele ja lahendama sümboolseidki probleeme, näiteks jõudma kokkuleppele, mis saab uue ja suure omavalitsuse nimeks.

Tellijale Tellijale

Nimeküsimus pole sugugi kõrvalise tähtsusega, nimel on maagiline mõju. Kui inimese nimi on näiteks Mihkel, siis ta enamasti näebki välja nagu Mihkel, mitte nagu Janno. Oleks Mihkli nimi Vigur-Vigri-Ottomat, oleks ta hoopis teine inimene, ei tunneks äragi, kui tänaval vastu tuleb.

Linnad ja vallad on oma nimele õigustatult uhked. Igal nimel on oma lugu, mida põlvest põlve edasi räägitakse. Kohanimest tuleneb osa inimese identiteedist. On vaks vahet, kas nimetad end Tartus või Narva-Jõesuus pärnakaks või torikaks või paikusekaks. Kui New Yorgis mainid kõrgseltskonnas, et oled pärit Tõstamaalt, noogutab kohe mõni kuulaja ja ütleb paar head sõna Tõstamaa mõisa ja Toomas Rõhu aadressil. “Audru, alright,” ümisetakse Londoni igas pangas. Ja oma eksootilist Sauga või Are päritolu võib rõhutada nii Indias kui Indoneesias.

03.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto