Hea eeskuju konkursi finalist õpib Vanalinna koolis

Anu Villmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aukiri.
Aukiri. Foto: Marje Vaan

Pärnu Vanalinna põhikooli õpilane Liisi Tuulik pääses sadade kandidaatide hulgast üle-eestilisel hea eeskuju konkursi finaali.

Hea eeskuju konkursiga tunnustakse neid koolinoori, kes on vabast tahtest viinud kodukandis ellu midagi sellist, mis väärib kogu Eesti tähelepanu.

Vanalinna kooli huvijuht Marje Vaan teatas, et võistlusel 15 parema sekka pääsenud Liisil on väga palju positiivseid omadusi, millega tütarlaps kaasõpilaste hulgast silma paistab. Liisi juhib presidendina kooli õpilasesindust ja on mujalgi aktiivne ja ettevõtlik noor.

"Konkursile esitades tõstsin Liisi puhul esile ühe konkreetse teo, millega ta nii meie kooli lastevanemate kui õpilaste austuse ja tähelepanu ära teenis. Nimelt organiseeris Liisi kahe kuu jooksul tammetõrude kogumist metsloomadele, kaasates sellesse palju kaasõpilasi," rääkis Vaan.

Peale oma klassikaaslaste kutsus Liisi üles tõrusid korjama Vanalinna kooli õpilasesinduse liikmeidki.

Vaan sõnas, et jahimehed olid laste kogutu eest väga tänulikud.

"Nad ei jõudnud ära imestada, kui suure koguse tõrusid olid lapsed suutnud varuda. Tänulikud olid Liisile algatuse eest lapsevanemadki, sest said perega õues aega veeta ja tõrusid koguda," lausus Vaan.

Liisi ise leiab, et paljud temasugused noored on asjalikud ja ettevõtlikud ning suudavad korda saata suuri tegusid, kui neile võimalus anda.

Hea eeskuju konkursi finaliste ja võitjat tunnustas konkursi patroon, Riigikogu esimees Eiki Nestor konverentsil "Lahe koolipäev 2016", mis toimus Tallinnas Nordea kontserdimajas.

Tagasi üles