Pärnu valis linna aasta naise ja mehe

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ühiskondlike organisatsioonide esindajatest ja Pärnu linnavalitsuse liikmetest koosnev komisjon tunnustas tiitliga Aasta naine 2016 Ilme Seeperet.
Ühiskondlike organisatsioonide esindajatest ja Pärnu linnavalitsuse liikmetest koosnev komisjon tunnustas tiitliga Aasta naine 2016 Ilme Seeperet. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Ühiskondlike organisatsioonide esindajatest ja Pärnu linnavalitsuse liikmetest koosnev komisjon tunnustas aasta naise tiitliga Ilme Seeperet, aasta meheks valiti Matti Killing.

Ilme Seepere on aastaid panustanud Pärnu linna sotsiaalvaldkonna tegemistesse. Ta juhib mittetulundusühingut „Pärnu Horisont“, mis osutab Pärnu linnas juba 2009. aastast eri sihtgruppidele sotsiaalteenuseid ja on riigi usaldusväärne partner töötukassa ja sotsiaalkindlustusameti kaudu.

Seepere on keerulises sotsiaalvaldkonnas tegutsedes säilitanud usu ja tahtmise, muutmaks maailma paremaks. Ta suudab ka väga keeruliste klientidega tegeldes näha võimalusi muutusteks.

Tänu tema hoolimisele ja pühendumisele on kümned inimesed leidnud uuesti jõu ja tahte elus ise hakkama saada.

Aasta meheks valitud Matti Killingu juhendatav Eesti sõudekoondise meeste paarisaeruline neljapaat (koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä) võitis Rio de Janeiros olümpiamängudel pronksmedali.

Killingul Pärnu spordielu arendamisel ja juhtimisel ning linna positiivse kuvandi loomisel silmapaistev mõju. Treenerina on ta aastakümneid panustanud sõudmise arendamisesse ja juhendanud sadu sportlasi. Detsembris pälvis ta EOK-lt eliittreeneri ehk kõrgeima kutsetaseme.

Killing on väga sihikindel ja nõuab nii endalt kui õpilastelt palju. Ta oskab inimesi innustada ja panna neid uskuma esmapilgul võimatutesse eesmärkidesse.

Tunnustused antakse üle 22. detsembril Ammende villas.

Tunnustuse eesmärk on väärtustada naisi ja mehi, kes on lõppeva aasta jooksul Pärnu linna arengule ja heaolule aktiivselt ja märkimisväärselt kaasa aidanud. Pärnu aasta mehe ja naise tiitliga kaasneb rändauhind, mille miniatuurne duplikaat jääb tiitli saajale. Tunnustusi on jagatud 1998. aastast.

Tagasi üles