Ehitajate teed tahab ehitada kolm firmat

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pooleli jäänud Pärnu läänepoolse ümbersõidu ehtusel soovib tööd jätkata kolm firmat.
Pooleli jäänud Pärnu läänepoolse ümbersõidu ehtusel soovib tööd jätkata kolm firmat. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Maanteeameti Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühendustee uuele ehitushankele laekus kolm pakkumust.

Kui vaidlustusi ei tule, sõlmitakse leping hiljemalt augustiks, ütles ameti pressiesindaja Allan Kasesalu BNS. Ehituse valmimisaeg on 2012. aasta suvi.

Hanke käigus selguva lepingupartneri ülesanne on nii Ehitajate teel kui läänepoolsel ühendusteel pooleli ehitustööde jätkamine. Muu hulgas tuleb hanke võitjal lõpuni ehitada Tallinna maantee poole kilomeetri ja Ehitajate tee 5,6 kilomeetri pikkune neljarajaline eraldusribaga teelõik.

Peale selle on lepingupartneri ülesanne lõpetada 2,9 kilomeetrit kogujateid, üheksa kilomeetrit jalg- ja rattateid, viis jalakäija- ja jalgrattatunnelit, 2,5 kilomeetrit müratõkkeid ja kommunikatsioonid.

Samuti peab hanke võitja läänepoolsel ühendusteel lõpetama ehitustööd Tallinna maantee ja Lihula maantee vahelisel 2,8 kilomeetri pikkusel kaherajalisel lõigul ja Lihula maantee 0,9 kilomeetri pikkusel neljarajalisel eraldusribaga lõigul. Lepingu järgi tuleb võitjal ehitada samuti kilomeeter ristuvaid teid koos ringristmikega, kaks jalakäija-  ja rattatunnelit, kommunikatsioonid ja 70 meetri pikkune sild üle Sauga jõe.

Sellel teelõigul on hankes ette nähtud 0,2 kilomeetri ulatuses müratõkkeid ning 4,2 kilomeetrit jalg- ja jalgrattateid.

Maanteeamet sõlmis algul Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ehituslepingu 2009. aasta 23. septembril ja läänepoolse ühendustee ehituslepingu 2009. aasta 3. novembril konsortsiumiga, mida juhtis Koger & Partnerid. Möödunud aasta suvel sai konsortsiumi juhtpartneriks Binders.

Vastavalt lepingule pidi Ehitajate tee valmima tänavu sügisel ning läänepoolse ümbersõidu valmimise tähtaeg oli möödunud aasta 15. oktoober. Selle aasta 16. märtsil saatis maanteeamet Bindersi ning Koger & Partnerite esindajatele avalduse Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühenduse ehituslepingute lõpetamise kohta. Varem oli Binders teatanud, et loobub lepingute täitmisest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles