Sisukord
Ajalugu
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rannaniitude ja -lehmade lugu

2 min lugemist
“Kesk õitsvaid lilla...” Linnapea Vello ­Järvesalu ja abilinnapea Väino Moor tutvuvad Pärnu rannaniidul Balti sõrmkäpaga. Selgitustööd teeb zoo­loogia ja botaanika instituudi teadur Vilma Kuusk. FOTO: Henn Soodla

Kaks aastakümmet tagasi lõõmasid kired Pärnu randa kavandataval maastikukaitsealal, kus põrkusid looduskaitsjate ja ärimeeste huvid. Nende kivide vahele jäi Pärnu linnavalitsus.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kristiine Keskuse AS oli algatanud detailplaneeringu 132hektarisel alal, kavandatava maastikukaitseala suurus oli 15–16 hektarit. Probleem oligi, kuidas sellel, umbes kümnendikul territooriumist tegutsemises ja piirangutes kokku leppida.

Igatahes veel novembri alul 1998 ootas maavanem Toomas Kivimägi linnapea Vello Järvesalu arvamust kavandatava Pärnu maastikukaitseala kaitse-eeskirja projekti kohta. Küll väljendas arvamust abilinnapea Väino Moor: “Me ei ole nõus range režiimiga kaitseala moodustamisega.” Selle loomist tulevat käsitleda linna üldplaneeringust lähtudes.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto