T, 5.12.2023

Bussijaama vana ja unustatud ootesaal

Kalev Vilgats
, Pärnu Postimehe arvamustoimetaja
Copy
Pärnu bussijaamale tekkis kaugele nähtav silt siis, kui ­kõrvalmajas Ringi 1 võttis koha sisse Taisto Pärnu bussijaam ja ennast vastavalt reklaamis. 3. oktoober 2002.
Pärnu bussijaamale tekkis kaugele nähtav silt siis, kui ­kõrvalmajas Ringi 1 võttis koha sisse Taisto Pärnu bussijaam ja ennast vastavalt reklaamis. 3. oktoober 2002. Foto: Urmas Luik

Kakskümmend aastat tagasi ilmus märtsi algul Pärnu Postimehes kriitiline artikkel “Bussijaama ootesaal peletab sõitjaid”. Artikli alus oli Tartu ülikooli Pärnu kolledži üliõpilase analüüs teenindusest bussijaamas.

Teenuse osutamise taseme kirjeldus meenutab nüüd lugedes õndsat nõukogude aega, kus klient oli teenindaja nuhtlus. Bussijaama hoone kohta öeldi, et see ei paista üldse silma ja kuigi ooteruum on üsna suur, ent “peale ilusa lae, mis kõige vähem silma paistab, pole ruumis midagi hästi tehtud”.

Infoboks paiknes teenindust analüüsinud studioosuse arvates vales kohas, polnud sisenedes ­kohe näha, sest jäi nurga taha. Ootesaalis oli kuus kassaboksi, millest üks oli reserveeritud eelmüügiks. Pea alati töötas vaid üks kassa, millel oli silt “müük ­tänaseks”. Reedel ja laupäeval oli avatud siiski kaks kassat.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles