Tööandjad palkavad lapsi järjest rohkem

Maakonnas noortele enim tööd pakkuvate ettevõtete hulgast leiab Lottemaa teema­pargi, kus rakendust on nii sel kui eelmisel suvel leidnud kümmekond alla 15aastast.

FOTO: Lilli Tölp

Sel aastal otsustas 13aastane Keiti Alexandra Lepik esimest korda suvevaheajaks tööle minna, et teenida natuke enda raha ja saada kasulikku kogemust. Neiu askeldab Kolhethi restoranis, kus tal on nädalas keskmiselt kolm kuuetunnist tööpäeva.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

“See töökoormus ei ole väga suur ega liiga kerge. Pigem täpselt õige,” arvas Keiti Alexandra. “Mõnel päeval ei ole väga palju tööd, aga vahel peab terve päeva jooksma.”

Keiti Alexandra tõdes, et ta ilmselt ei tahaks rohkem aega suvest töölkäimisele kulutada. Nüüd, kui maitse suus, on ta aga kindel, et proovib järgmistelgi suvedel tasku­raha teenida.

Nagu selgub tööinspektsiooni statistikast, on tänavu töösoovi avaldanud ohtralt noori. Neid on lausa nii palju, et kui mullu laekus maakonnas inspektsioonile kogu aasta jooksul 75 teadet 336 kuni 15aastase töölevõtu kohta, siis selle aasta 15. juuliks oli teatatud juba 324 töötava noore kohta, kellele pakkus rakendust 64 ettevõtet. Võrdluseks: eelmise aasta samal perioodil oli inspektsioonile laekunud 49 teadet 229 alaealise palkamise kohta, neile pakkus tööd 37 firmat.

Tagasi üles