Sisukord
Ajalugu
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Olaf Esna keldri lugu

3 min lugemist
September 2002. ­Remo Martinson ja Olaf Esna uurivad Pärnu antikvariaadis ­vana nais­liikumise ajakirja. FOTO: Henn Soodla

Vähesed pär­nakad pole midagi kuulnud Olaf Esnast. Antikvaarist ja bibliofiilist, kogujast selle sõna kõige laiemas tähenduses, Pärnu linna ajaloo tundjast ja populariseerijast, mehest, kellelt on aastatega ilmunud Pärnu lehes sadu artikleid ajalooliste ehitiste, inimeste ja sündmuste kohta.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

20 aastat tagasi oli september talle sümboolse tähendusega. Antikvaar Esna kolis ühest põrandaalusest teise. Pika tänava keldrist sadakond meetrit Rüütli tänava poole Komandandi keldrisse.

Pärnu Postimehele ütles Esna, et vahetas asukohta, sest senine kelder jäi kitsaks. Pärnu linnavalitsuse kultuuri- ja spordiameti all Komandandi keldris mahtusid riiulitele needki raamatud, mis eelmises asukohas seisid virnas (tõsi, seda riiulipinda ei jätkunud kauaks).

Juba tollal ei osanud Esna öelda, kui palju on müügis raamatuid, ajakirju ja brošüüre. 5000 ühikut või eksemplari kindlasti.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto