Jasmiin Üpraus pälvis Hiina MM-etapil murede kiuste teise koha  

Jasmiin Üpraus (vasakul).

FOTO: Simon Palfrader

Jetispordi maailmameistrivõistluste eelviimasel etapil Hiinas Quingdaos teenis pärnakas Jasmiin Üpraus Ski Ladies GP1 klassis teise koha punktid.

Üpraus läks etapile suurte lootustega, ent sai kiirelt tagasilöögi, kui juba treeningul purunes tema võistlusjeti mootor. Kuna masin kohapeal remonditav polnud, tõttas appi kaasmaalane Markus Lutsokert, kes laenas talle sõitudeks oma jetti. Sellegipoolest läks kvalifikatsioonisõit nihu, kuna Üprausil toimus kokkupõrge Hiina sportlasega ja tulemuseks jäi alles üheksas koht.

Esimese võistlussõidu startist alates käis eestlannal kõva madin Jonna Borgströmiga Rootsist ja Estelle Poretiga Prantsusmaalt. MM-sarja liider rootslanna Emma-Nellie Ortendahl oli parima stardiga saanud nii suure edu sisse, et teda ei ohustanud keegi. Viimastel ringidel survestas Jasmiin teist kohta hoidvat Borgströmi ja pisut enne finišilippu õnnestus tal rootslannast mööduda ja võtta avasõidust teine koht.

Teises stardis tõusis Üpraus stardisirge lõpus Ortendahli kõrvale aga kurvis seespool olnud rootslanna kasutas ära oma eelise ja asus sõitu juhtima. Sama järjekord jäi teiseski sõidus.

Jasmiin Üpraus.

FOTO: Erakogu

Viimases võistlussõidus kimbutasid Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilast taas mured: jett ei tahtnud käivituda ja tõrkus töötamast. Veale jälile ei saadud ja nii läks Üpraus võistlema rikkis masinaga, lootes, et see peab lõpuni vastu. See õnnestuski, ent tõrkuva masinaga libiseti üle lõpujoone kuuendana. Eestlanna õnneks oli tema põhikonkurent Borgstörm alles viies ja seega teenis Üpraus Hiinast väärtuslikud teise koha punktid. Etapivõidu teenis Ortendahl.

Enne MM-sarja viimast etappi, mis toimub detsembris Araabia Ühendemiraatides, juhib Ski Ladies GP1 klassi võimsalt Ortendahl. Borgström on teine, Poret kolmas ja Üpraus neljas.

„Hoolimata sellest, et meie endi võistlustehnika seekord alt vedas ja Markuse jett ka viimastes sõitudes korralikult ei toimetanud, õnnestus meil koostöös Markuse meeskonna ühise jetiga tulla etapi arvestuses teisele kohale ning koguda vajalikke punkte meistrivõistluste arvestuses," rääkis Üpraus pingelisest etapist. "Lisaks sain ma näidata oma tugevust, et ma olen suuteline võitlema esikoha nimel iga jetiga!“

Tagasi üles