Pimekurdid kogunevad Pärnus, et jagada teadmisi

Euroopa pimekurtide päeva on 22. oktoobril. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Peeter Kümmel

Homme tulevad Pärnusse kõikjalt riigist kokku pimekurdid – inimesed, kes ei kuule ega näe –, et tähistada Euroopa pimekurtide päeva Eestis esimest korda.

Pärnu sotsiaalkeskuses toimub sellele puudeliigile pühendatud teabepäev “Mis on pimekurtus? Kohtumine pimekurtidega”.  Pärast harivat osa suundutakse Maarja-Magdaleena gildi käsitöötuppa, kus pimekurdid valmistavad mälestuseks talgikivist meene.

Eestis toetab pimekurte inimesi, pimekurtide laste vanemaid ja hooldajaid MTÜ Eesti Pimekurtide Tugiliit. Ühingu eesmärk on kaitsta ühistegevuse kaudu pimekurtide huve ja õigusi, tagada neile võrdsed võimalused teiste kodanikega, olla koostööorgan riigi ja omavalitsustega, rääkida kaasa sotsiaalpoliitikas pimekurtide ravi, sotsiaalse rehabilitatsiooni ja suhtlusvõimaluste väljatöötamisel ja rakendamisel.

Pimekurtide tugiliidu tegevjuhi Raissa Keskküla sõnutsi pööratakse praegu suurt tähelepanu varasele sekkumisele, et ära hoida lapse isiksusemuutusi ja anda šanss võimetekohaseks arenguks ja hariduse omandamiseks. “Praeguses olukorras, kus koolid on võtnud enda kanda rehabilitatsiooniteenuse osutamise, tuleks väga tõsiselt hakata rääkima pimekurtide laste õpetamise ja rehabiliteerimise koordineerimisest,” märkis ta.

Euroopa pimekurtide liit loodi 22. oktoobril 2003. Igal aastal tähistavad Euroopa pimekurdid seda päeva mitmesuguste ettevõtmistega, et pöörata ühiskonna tähelepanu sellele puudeliigile.

Tagasi üles