iDeal kampaania

Githa võimlemisdaamid naasid laureaaditiitliga

Githa võimlemisdaamid naasid laureaaditiitliga.

FOTO: Seleri Sutt

Kilingi-Nõmme ühe visiitkaardi, võimlemisklubi Githa vilistlasrühm naasis Tallinna spordihallist Gymnafestilt laureaaditiitliga nagu ka Pärnu võimlemisklubi Rüht.

Githa vilistlasrühm tuli kokku 2001. aastal, kui valmistuti “Kalev 100” suureks üleriigiliseks võimlemispeoks. Sestpeale on võimlemisdaamid järjepidevalt tegutsenud, võtnud osa riiklikest festivalidest ja konkurssidest ning Pärnumaa võimlemiselust.

Rühma liikmed on tegelnud võimlemisega esimesest klassist kas treener Eha Smolina või Margit Schmidti käe all ja harrastanud ala kooliaja lõpuni. Vilistlasrühma koosseis on vaheldunud, kuid kolme võimleva asutajaliikme hulgast valmis Kristi Suti algatusel trükialbum “Githa vilistlasrühm 2001–2019”.

Arstina töötava Kristi Suti tütar Sairi Sutt on rühmale koostanud neli kava, viimane neist “Kabala”, millega vilistlasrühm saavutas Gymnafestil laureaaditiitli. Vilistlasrühma juhendas 2001–2017 Schmidt, seejärel Sairi Sutt ja sellest sügisest Schmidti tütar Siiri Linke, kes ka ise rühmas kaasa teeb.

Treener Schmidti jutu järgi toimuvad Gymnafestil Põhja- ja Lõuna-Eesti eelvoorud, kus žürii selgitab finaali pääsejad. Finaaliesinemiste põhjal selguvad laureaaditiitlite omanikud ja iga vanuseastme võitja. Üle 30aastaste grupis võitis Rütmika naisrühm Tartust, laureaatideks tunnistati Githa vilistlasrühm Kilingi-Nõmmest ja Kai Esna juhendamisel tegutsev Rüht Pärnust.

Gymnafesti korraldab Eesti võimlemisliit, kes koos žürii liikmetega võitjaid autasustas.

Tagasi üles