Raamatukogu näitus tutvustab 100aastast Eesti tuletõrjet

Rändnäitus “Eesti organiseeritud tuletõrje 100” Pärnu keskraamatukogus.

FOTO: Krista Visas

Pärnu keskraamatukogu perioodikagaleriis näeb 17. jaanuarini Eesti tuletõrjemuuseumi koostatud väljapanekut “Eesti organiseeritud tuletõrje 100”.

Eesti tuletõrje- ja pääste­komandod moodustavad osa Eesti kultuurist. Nii oli see ka 100 aastat tagasi, mil vabatahtlikud tuletõrjeühingud olid kogukondliku tegevuse süda Eesti iseseisvumise ajal.

Praegu on küll sajanditaguse ajaga võrreldes elu tundmatuseni muutunud nii maal ja linnas kui merel, aga vabatahtlikud päästjad koos oma kogukondadega on endiselt kohaliku elu eestvedajad ja väärtustajad Kuressaarest Narvani, Lüllemäelt Nõvani.

2019. aasta septembris sai Eesti organiseeritud tuletõrje 100aastaseks. Selle auks on Eesti tuletõrjemuuseum loonud rändnäituse, mis tutvustab huvilistele meie organiseeritud tuletõrje sajandipikkust ajalugu: nii tõuse kui mõõnu, varustust, tuletõrjesporti, sõja- ja okupatsiooniaastate raskeid aegu, aga ka taasloomist.

Peale kõnealuse väljapaneku näeb keskraamatukogus portselanimaalijate seltsi Lüster sügishooajal maalitud nõusid, samuti Tiina ja Andrus Liinaku loodusfotosid.

Tagasi üles