Erametsaliidu liikmed:
- Ambla metsaühistu
- Erametsaühing Eesti Metsaomanikud
- Hiiumaa metsaselts
- Läänemaa metsaühistu
- Metsahuviliste selts
- Mädara metsaühing
- Palamuse metsaselts
- Rakvere metsaühistu
- Saarde erametsaühing
- Saaremaa metsaühing
- Sakala metsaühistu
- Valgamaa metsaühistu
- Vardi metsaühistu
- Viru-Lemmu metsaselts
- Virumaa metsaühistu
- Visa metsaühistu
- Vooremaa metsaühistu
- Võrumaa metsaühistu
- Vändra metsaühing
- Ühinenud Metsaomanikud
Andmed: erametsaliit.eeMaaülikoolis on erametsaliidu jutu järgi uuritud Eesti metsade süsiniku sidumist ja uurimisgrupp jõudis järeldusele, et metsade majandamine suurendab puistute süsiniku sidumise võimet.
Eesti rahvusringhäälingus kajastatud uurimistöös rääkis doktorant Gunnar Morozov: “Tulemused näitasid, et vanemad metsad ei seo õhust enam nii palju süsinikku kui noored ja keskealised puistud. Kui vanemates metsades ületab mullast tulev CO2-voog aastast taimede biomassis seotud süsiniku hulka, muutuvad sellised metsad süsiniku allikateks,” selgitas Morozov.
Erametsaliidu kirja kohaselt on puidu kasutusviisidest rääkinud Eesti kunstiakadeemia teadlane, moekunstnik Reet Aus, nimetades puidust valmistatud kangaid ühe võimalusena inimeste keskkonnamõjude vähendamiseks.
Rootsi metsandusuurija Peter Holmgren on Maalehes toonud esile järgmist: “Metsandus muudab süsinikuseisundit Eestis paremaks. Heitmetega tuleb ikka tegelda, isegi kui metsandus on heas korras. Võib-olla tulevikus on võimalik saavutada fossiilidevaba ühiskond.”
Eesti metsa- ja puidutööstuse liidu tegevjuht Henrik Välja leidis, et Eesti keskkonnaorganisatsioonid peaks peale kriitika püüdma leida lahendusi.
“Metsandus ja puidutööstus on pea ainus valdkond, mis praeguse kliimakriisi taustal võimaldaks meie keskkonnajalajälge vähendada, samal ajal säilitades inimkonnale osaliseltki seda heaolustandardit, millega oleme harjunud. On äärmiselt lihtne olla kõigele vastu, ise ühtegi lahendust pakkumata. Kindlasti on praeguses Eesti metsanduses asju, mida paremini teha, kuid Eesti peamine keskkonnaprobleem ei ole metsandus. See on küll mugav tümitada, sest raielanki näevad ju kõik, kasvavat süsinikuhulka õhus aga vähesed, kuid meie tõelised katsumused asuvad mujal,” seletas Välja pressiteate vahendusel.