Sisukord
Ajalugu
Postimees

Kesklinna arenemise lugu

3 min lugemist
Port Artur 2 avamine 2002. aasta varakevadel oli ühtlasi samm edasi ­Pärnu uue linnasüdame kujunemisel. FOTO: Mailiis Ollino

Läinud aastatuhande, 1999. aasta lõppu mahtus hea uudis, mis võis olla esimene märguanne, et pärast ­Aasia võlakirjade kriisi hakkab majandus taas elavnema. Nimelt kirjutas Pärnu Postimees, et üle kümne aasta varemeis seisnud kunagine inseneride maja Pärnus Hommiku tänaval projekteeritakse teenindus- ja kaubanduskeskuseks. Inseneride maja vundamendiauk oli kui ­mälestusmärk üleminekuaja unistustele ja nende purunemisele. 1991. aastast olid varemed omanikku vahetanud. 1999. aasta ­lõpul oli nende peremees Ernst Anton Friedrich Habermeyer, kelle plaan oli hoone 2000. aasta lõpuks valmis ehitada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hommiku 3 muinsuskaitsetingimused sätestasid, et uue hoone ehitamisel tuleb järgida Hommiku ja Hospidali tänava ajaloolisi ehitusjooni ja vältida ebatraditsiooniliste ehitusmaterjalide kasutamist välisviimist­luses. Lubatud kõrgus oli kuni kolm ja pool korrust.

Arhitekt Meelis Nurme oskaski 612 ruutmeetri suurusele krundile mahutada 1439,8ruutmeetrise ­äripinnaga keskuse. Nüüdisaegset välislahendust seob seal ajaloolise vanalinnaga punane tellis.

17.01.2020 21.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto