Sisukord
Ajalugu
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pärnumaa mehed sanitaarrindel

4 min lugemist
Sanitaarteenistuse kindralmajor Arthur-Aleksander Lossmann 1936. aastal pärast teenistusest lahkumist. FOTO: Olaf Esna erakogu

Eelmistel aastatel sai meelde tule­tatud Pärnu ja Pärnumaa meeste panust vabadussõja rinnetel, aga meie kandi mehi jätkus tagalassegi ja küllalt olulistesse ametitesse ja nende panus sõja edukaks lõpetamiseks polnudki tagasihoidlik.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Teatavasti on sõjategevuse ülesanne vaenlane tappa või rivist välja lüüa, vähemalt haavata. Seepärast mängib suurt rolli sõjaväe sanitaarteenistus ja nii loodi novembris 1918 peastaabi juurde sõjaväe arstivalitsus, mis hiljem nimetati tervishoiuvalitsuseks. Selle esimeseks juhiks määrati 21. novembril 1918 Tori vallas Saarisoo külas sündinud arst Mihkel Ostrov (VR I/2, 1863–1940), kes õppis Viira koolis, ­Tori kihelkonnakoolis, Pärnu gümnaasiumis ja sai arstikutse Tartu ülikoolist. Oli arst maailmasõjas ja 1918 Eesti diviisi laatsareti peaarst.

18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto