Toomas Kivimägi: Maailm on muutunud, peame kaasa minema

Majanduskriisi esimese hoobi sai turismisektor: hotellid, spaad, restoranid, Lottemaa, kaubanduskeskused on kinni. FOTO: Urmas Luik

On tunne, nagu elaksime halvas unenäos. SEE ei saa olla tõsi. Oleme otsinud lahendust maailma sõjakolletele, vaesusele ja keskkonnariskidele, ent tõik, et kogu planeedi murrab viirus, on risk, mida kogu maailm on alahinnanud. Pole rohtu, pole vaktsiini.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas on edukad need, kes suudavad juba toimunud, veel parem eesseisvate muutustega operatiivselt kohaneda, nendega arvestada. Vahet pole, kas muutused on positiivsed või negatiivsed, printsiip kehtib.

Nagu ikka jäime kriisile reageerimisega hiljaks, vaid lohutuseks: terve maailm jäi. Universumis ei leidu ühtegi inimest, kes teaks kõike selle viiruse käekirjast ja ravist. Vastuseta küsimusi on väga palju. Kellel õigus, selgub suuresti tagantjärele. Kuid lihtsaid tõdesid võiks teada.

Pandeemia ja sellega kaasnenud sümptom – majanduskriis – lööb valusalt kõiki. Esimese hoobi sai turismisektor: hotellid, spaad, restoranid, Lottemaa, kaubanduskeskused on kinni. Omatulu null. Tulud on vähenenud 99 protsendil ettevõtetest.

11.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto