N, 1.06.2023

“Kui ilus naine mul oli” ehk Lugu igavesest armastusest

Facebook Twitter
Comments
Antsule meeldib see pilt. Kuidas see saakski teisiti olla? Sellel on ju talletatud tema lähedane hetk oma elu armastusega.
Antsule meeldib see pilt. Kuidas see saakski teisiti olla? Sellel on ju talletatud tema lähedane hetk oma elu armastusega. Foto: Mailiis Ollino

Ants Jürna vaatab heldimusega jäädvustust sellest, kuidas nad mullu hiliskevadel 70. pulma-aastapäeval abikaasa Veeraga suudlesid. “Kui ilus naine mul oli …” tõdeb ta, soe pilk fotol.

On kalendritalve viimane laupäev. Ilm on aastaajale iseloomulikult sombune. Puhub kõle tuul. Keskkonnaagentuur on andnud kogu Eestile õhtuks tormihoiatuse. Sel ajal kui Pärnu Postimehe fotograaf Mailiis Ollino üle männihõngulise õue Tammiste hooldekodusse Antsu juurde sammub, ilmub aga järsku paksu hämu tagant nähtavale helge kevadpäike, otsekui tervituseks.

Mailiis on võtnud endaga ühes pildi Antsust ja Veerast, mis jaanuaris olemuse kategoorias läinud aasta pressifoto nominatsiooni pälvis ja mida pressifoto aastanäituselgi näha saab. Ta lasi selle ülesvõtte spetsiaalselt Antsu jaoks fotostuudios välja printida ja ära raamida.

Mailiis teatab, et Ants läks koos oma abikaasaga Eesti inimestele väga südamesse. Ja oletab, et kindlasti olid nad paljudele väga suur eeskuju. Ants vaid muheleb seepeale.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles