E, 2.10.2023

Üleskutse ⟩ Juunis võiks proovida rulluisutamist

Pärnu Postimees
Facebook
Comments
Pärnu rulluisumaraton aastal 2018. 
Pärnu rulluisumaraton aastal 2018. Foto: Mailiis Ollino

Juunis kutsub liikumisaasta aktiiv rulluisutamist ja rattaga sõitmist proovima. Pärnus korraldatakse selle puhul kuu lõpus ühissõit Aloha on Tour. 

“Ilus ilm kutsub üha rohkem nautima õues liikumist ning jalgratas ja rulluisk on suurepärasede ja kiired kulgemisvahendid, mis annavad mõnusa vabadustunde ja toovad liikumisrõõmu nii noorele kui vanemale inimesele,” ütles liikumisaasta projektijuht Janne Tomberg.

Ta manitses rattureid ja rulluisutajaid kiivrit kandma: õnnetus ei hüüa tulles ega sõltu sellest, kas olete kogenud või algaja, sõidate kiiresti või aeglaselt. “Pannes rattad alla, tuleb pähe panna kiiver,” toonitas Tomberg. 

30. juunil 19.30 Pärnu jõe äärest startivat ühissõitu veab eest rulluisukooli asutaja ja treener Tõnis Paalme, kes on olnud Eesti meister kiirrulluisutamises, võitnud enamiku freeskate-rulluisukrosse Eestis. Tema nimel on maailmarekord tagurpidi uisutamises

“Rulluisutamine on äärmiselt mitmekülgne spordiala, mis pakub palju avastamisrõõmu, eneseületamist ja eri liikumisvõimalusi. Rulluiskudega saab liigelda linnatänavatel, sõita kergliiklusteedel looduskaunites kohtades, suuremates siseruumides ja lustida skatepark’ides. Parim osa rulluisutamise juures on just vanus – alustada pole iial liiga hilja,” ütles Paalme.

Tõnis Paalme 2019. aastal Tartu rulluisumaratonil. Ta läbis selle, sõites selg ees.
Tõnis Paalme 2019. aastal Tartu rulluisumaratonil. Ta läbis selle, sõites selg ees. Foto: Margus Ansu

Pärnu ühissõit pole siiski algkursus ja sinna oodatakse edasijõudnud sõitjaid. Mujal Eestis toimub siiski ka algajate treeninguid, kus saab laenutada varustustki. Kus ja millal need toimuvad, võib uurida liikumisaasta veebilehelt. 

Jaanuaris oli liikumisaasta fookuses talverõõmude nautimine ja suusatamine. Veebruaris kutsus liikumisaasta kõiki värskes õhus liikuma. Märtsis toimusid liikumisalgatused töökohal ja koolis. Aprillis said algajad osaleda avatud kepikõnni- ja jooksutrennides ning teha tutvust tantsuga. Mais pakuti kõigile soovijatele kettagolfi koolitusi ja treeninguvõimalusi välijõusaalides ning tutvustati kogu pere õuemänge.

Kultuuriministeeriumi välja kuulutatud liikumisaasta 2023 kutsub eestimaalasi rohkem ja regulaarsemalt liikuma, tutvustades aasta vältel eri liikumisharrastuse viise ja pakkudes kõikjal Eestis kõigile jõukohaseid võimalusi liikuda. Liikumisaasta eestvedaja on liikumisharrastuse kompetentsikeskus. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles