Virtsu vägilane pani rahvusvahelises seltskonnas vanuseklassile kuldse punkti

Eerik Pank (vasakul) teenis tänavu EMil pronksmedali.
Eerik Pank (vasakul) teenis tänavu EMil pronksmedali. Foto: United World Wrestling

Lääneranna spordikooli Kreeka-Rooma maadleja Eerik Pank osales oma viimasel võistlusel U20 vanuseklassis ja saavutas Leedus kuldmedali.

Šiauliais toimus 21. korda maailmameistri Rimantas Bagdonase nimeline turniir. Tegu oli rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) egiidi alla kuuluva võistlusega ehk teisisõnu MK-etapiga, kus osalesid kaheksa riigi sportlased.

Eesti U20 koondis saatis võistlustulle kuus sportlast, kellest kolm naasid esikohaga. Janar Sõbra hoolealune Pank heitles nagu ikka raskekaalus ja teenis kuni 130kiloste sportlaste hulgas kolm kindlat võitu.

Avaringis alistas 20aastane pärnumaalane ülekaalukalt 9:1 Leedu maadleja Pijus Baldyšiuse ja teenis teises leeduka Klaudijus Čypase üle 7:1 seljavõidu. Viimases matšis käis Panga jõud 8:0 üle Korea esindajast Seunggyo Minist.

«Praegu käib Eerikul jõu ja vastupidavuse arendamine. Suurepärane esitus turniiril näitas, et ta on õigel teel ja uue vanuseastme esimeseks aastaks valmis,» rõõmustas Sõber. «Kokkuvõttes võib U20 vanuseastme sportlaskarjäärile eduka joone alla tõmmata – ees ootab U23 vanuseklass.»

U20 klassis jäi Panga säravaimaks tulemuseks Euroopa meistrivõistluste pronksmedal, mille ta saavutas tänavu juunis Hispaanias.