Pärnu Vaprus alustas 206 fänni ees Liivimaa liigat suure kaotusega

Pärnakate värava lõi Kristjan Kask (paremal).
Pärnakate värava lõi Kristjan Kask (paremal). Foto: Svetlana Tšižova/Pärnu Vaprus

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond tegi algust hooajaeelse Liivimaa taliliigaga, kus neljas matšis võrreldakse oskusi Läti meeskondadega. Avamänguks sõitis suvepealinna külla mullune lõunanaabrite esiliiga tšempion Grobiņas SC/LFS, kellele jäädi alla 1:4.

Pärnu eest jooksid 206 pealtvaataja silme all algrivistuses platsile Ott Nõmm, Uku Kõrre, Kristjan Kask, Kevin Kauber, Kevin Aloe, Sander Kapper, Henri Välja, Mathias Villota, Ranet Ristikivi, Matthias Limberg ja Joonas Sild.

Külalised läksid mängu juhtima kümnendal minutil, kui skoori tegi Emils Knapašis. Viik seati jalule 61. minutil, kui pärnakate värava lõi Kristjan Kask. Seejärel vahetas Vapruse peatreener Igor Prins terve algrivistuse välja ja saatis platsile peamiselt pärnakate noorimad mängumehed.

Viimasel pooltunnil esindasid pärnakaid pigem nooremad pallurid.
Viimasel pooltunnil esindasid pärnakaid pigem nooremad pallurid. Foto: Svetlana Tšižova/Pärnu Vaprus

Lätlased vastasid sellele kolme väravaga: 64. minutil skooris Denis Galata, 67. Maksims Fjodorovs ja 71. vormistas lõppskoori Roberts Melkins.

Vapruse järgmine matš tuleb 3. veebruaril suvepealinnas FK Mettaga ja seejärel minnakse 7. veebruaril Lätti, et madistada FK Tukums 2000ga. Taliliigale pannakse punkt 11. veebruaril koduväljakul BFC Daugavpilsi vastu.

Pärnakatel on ühes sõprusmängus plaan veel oskusi võrrelda Maarjamaa meistri FC Floraga. Eesti meistriliiga alustab 3. märtsil, kui esimeses punktide peale mängus minnakse Rehepapi kunstmurustaadionil vastamisi Paide linnameeskonnaga.