Vaprus säilitas esiliigakoha

Pärnu jalgpalliklubi Vaprus embleem.
Pärnu jalgpalliklubi Vaprus embleem. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond tegi Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiri eelviimases voorus võõrsil 2:2 viigi Rakvere FC Floraga, kindlustades selle tulemusega endale järgmisekski aastaks koha Eesti tugevuselt teises liigas.

Pärnakad jäid rakverlaste vastu mängu 30. minutil kaotusseisu, ent suutsid poolaja lõpuminuteil võõrustajate omaväravast viigistada.

Teise poolaja alguses viis Aleksei Galkin Vapruse juhtima, kuid viis minutit enne lõpuvilet löödud Rakvere värav tüüris kohtumise viigisadamasse.

Pärnakatel on enne viimast vooru turniiritabelis 40 punkti, mis annab seitsmenda koha.

Et koht tagapool asuval Viljandi Tuleviku duublil on neli punkti vähem, et saa mulgid pärnakaid enam püüda ja peavad mängima üleminekumängu teise liiga võistkonnaga.

Ka Vaprusel ei ole enam võimalust kõrgemale tõusta, sest koht kõrgemal asuv TJK Legion on libisenud nelja punkti kaugusele.