Pärnu Postimehe ajakirjanike lood valiti maakonnalehtede parimate hulka

FOTO: Pärnu Postimees

Eesti ajalehtede liidu žürii valis välja 2014. aasta parima maakonnalehes ilmunud uudise, arvamuse ja olemusloo nominendid. Pärnu Postimehe ajakirjanike lood valiti nominentide hulka uudise ja arvamusloo kategoorias.

Uudise kategoorias valiti nominendiks Teet Roosaar Pärnu Postimehes mullu 21., 22. ja 24. jaanuaril  ilmunud lugudega „IRLi liige harjutab lapsi mokatubakaga“, „Lasteviina müümine sõltub ettevõtlikkusest“ ja „R-kiosk peatas Kickupi müümise alaealistele“.

Teised uudise kategooria nominendid on Tiia Linnard Põhjarannikus 18. ja 20. juunil ilmunud lugudega Jõhvi võimuliidust, kes tahtis korraväliselt toetada oma liikme üritust, ja Raul Vinni Saarte Hääles 26. aprillil, 26. augustil ja 18. oktoobril ilmunud lugudega „Neetud laevavrakk tiksub rannikumeres suure reostuspommina", „Sõrve rannas avastati reostus" ja „Uuring tõestas: Kreeka laeva vrakk ongi ohtlik".

Arvamuse kategooria nominendidiks valiti Kaupo Meiel Pärnu Postimehes 21. oktoobril ilmunud arvamusega „Maha lapsed!“.

Peale Meieli on nominendid Erik Gamzejev 17. detsembril Põhjarannikus ilmunud arvamusega „Punapeet poliitiku kuuse alla“ ja Neeme Korv Saarte Hääles 31. jaanuaril, 14. märtsil ja 5. septembril ilmunud arvamustega „Oskusteabe hangumine", „Veetornihoovi poiss" ja „Kuulsa onu külaskäik".

Olemusloo kategooria nominentideks valti Margus Haav Sakalas 14. juunil ilmunud looga „Seal, kus musta veega jõe ääres vohas hobuoblikas“, Merit Männi Järva Teatajas 23. detsembril ilmunud looga „Jõuluõhtu katkise akna ja pommiga postkastis“ ja Rannar Raba Sakalas 23. detsembril ilmunud looga „Päkapikk on varsti valmis inimeste sekka kolima“.

Žürii tööd juhtis Eesti ajalehtede liidu tegevjuht Mart Raudsaar. Žüriisse kuulusid Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, Ühinenud Ajalehtede peatoimetaja Eve Rohtla ja Raplamaa Sõnumite peatoimetaja Tõnis Tõnisson.

Iga žanrikategooria parim kirjutis saab 320 euro suuruse preemia.

Võitjad avalikustatakse 6. märtsil Tallinnas Õpetajate majas pressipeol.

Tagasi üles