Sisukord
Kultuur
Postimees

Pärnu Eliisabeti kirikus kõlab Ameerika muusika orelile ja vioolale

1 min lugemist
Ines Maidre. FOTO: Erakogu

Laupäeval, 28. märtsil kõlab Pärnu Eliisabeti kirikus Ameerika muusika orelile ja vioolale. Organist Ines Maidre ja tema tütre vioolamängija Iris Maidre-Aarviki kavas on Ameerika heliloojate Seth Binghami, George Gershwini, Leo Sowerby ja Charles Ivesi looming.

Ines Maidre on üks tunnustatumaid Eesti organiste, kelle tõlgenduses kõlavad ühtviisi meisterlikult nii varase baroki, romantismiajastu kui tänapäeva muusika. Aastast 1992 on Maidre elanud Norras, töötanud Bergeni muusikaakadeemia dotsendina ja tegutsenud ansambli Musica Celines klavessinisti-organistina. Tänu sagedastele kontsertidele ja meistrikursustele on Maidre tihedas kontaktis Eesti muusikaeluga. 2014. aastast on ta Pärnu orelifestivali kunstiline juht.

Iris Maidre-Aarvik alustas klaveri- ja viiuliõpinguid Bergeni kultuurkoolis Norras. Praegu on ta Oslo Barratt Due muusikainstituudi üliõplane. Solisti, ansamblisti ja orkestrandina on ta esinenud paljudes riikides. Eelmise aasta novembris astus ta üles esimese täispika soolokavaga Barratt Due muusikainstituudi kammersaalis.

Seotud lood
    21.02.2020 23.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto