Sisukord
Uudised
Postimees

Endlat külastas eelmisel aastal peaaegu 76 500 vaatajat

1 min lugemist
Kõige rohkem publikut kogus mullu Endla suures saalis mängitud Oleg Titovi lastelavastus "Peeter Paan ja valge lind Wendy". FOTO: Siim Vahur

Pärnu teater Endla tõi 2015. aastal publikuni 25 lavastust, nende hulgas kümme uuslavastust. Kokku anti 340 etendust, millega koguti 76 497 vaatajat.

Kõige rohkem publikut ehk 8901 vaatajat kogus suures saalis Oleg Titovi lastelavastus "Peeter Paan ja valge lind Wendy", mida mängiti 21 korda. Kõige enam mängukordi oli aga Kaili Viidase lavastusel "Kõik naistest", mis jõudis Endla Küünis ning väljaspool Pärnut publikuni 35 korral ja kogus 7633 vaatajat, olles külastatavuselt teisel kohal.

"Oli huvitav ja töömahukas aasta, kus julgesime ka mõõdukaid riske võtta, üle pika aja läksime suvelavastusega üsna kaugele majast välja," lausus teatri direktor Roland Leesment. Ta lisas, et lavastuste palett oli mitmekülgne ja kokkuvõttes oli aasta majanduslikultki positiivne.

"Rõõm on tunda, et publik oma teatrihuviga toetab Endlat ja aitab teatritegemist elujõulisena hoida," väljendas Leesment rahulolu.

Alanud aasta kevadhooajal tuleb Endlas lavale viis uut lavastust.

22. jaanuaril jõuab publikuni EMTA lavakunstikooli 27. lennu diplomilavastus, komöödia "Uhkus ja eelarve", mille tekst on valminud trupitööna ja lavastab Mehis Pihla.

Veebruaris esietendub Ingomar Vihmari lavastatud Ralf Långbacka tragikomöödia "Olga, Irina ja mina" ning Enn Keerd toob lavale Korea juurtega ameeriklannast näitekirjaniku näidendi "Valged heteromehed".

Teatrikuul ehk märtsis jõuab lavale kunagise endlalase ja praeguse Tartu Uue teatri kunstilise juhi Ivar Põllu "Öös on asju", mis põhineb Mati Undi eklektilisel ja mitmetahulisel romaanil.

Kevadhooaja viimase uuslavastuse teeb külalisena Ugalast Taago Tubin, kes lavastab Duncan Macmillani "Kopsud".

Seotud lood
    21.02.2020 23.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto