iDeal kampaania

Maxima plaanib avada Pärnus uue kaupluse

FOTO: PP

Maxima kavatseb järgmisel aastal avada Eestis kümme kauplust, muu hulgas tuleb Maxima XX supermarket Pärnusse Ülejõele, teatas poekett.

Maxima Eesti OÜ avalike suhete juht Erkki Erilaid ütles, et Pärnus plaanitakse avada supermarket Ülejõel Tallinna maantee kandis. Täpsemat asukohta ei soovinud Erilaid enne ehitustööde algust avaldada.

„Kavatseme Pärnus uue kaupluse avada järgmisel sügisel,“ märkis Erilaid. „Selle ehitamiseks kulub pool aastat.“

Mis saab Pärnu kesklinnas toppama jäänud parkimismaja juurde plaanitud Maxima kauplusest, ei osanud Erilaid öelda. „Selle kohaga on seis väga segane,“ nentis ta.

Tänavu sulges Leedu poekett Pärnus kaks Maxima X-i: Riia maanteel ja Suur-Jõe tänaval.

Maxima Eesti OÜ tegevjuhi Renatas Vaitkeviciuse sõnade kohaselt on Eesti majandus nii palju kosunud, et taas võib jätkata laienemisega. „Kui viimasel kahel aastal nõudis majanduslangus laienemisplaanide külmutamist, on nüüd aeg need üles sulatada,“ rääkis Vaitkevicius. „Tuleval aastal on Maximal kavas avada kümmekond kauplust ja sama tempot plaanime hoida järgnevatel aastatel.“

Laienemise kiirus sõltub majanduse üldisest arengust. Eesti turul valitseb juba praegu tihe konkurents ning kauplusepinda elanike arvu kohta on naaberriikidest rohkemgi. Seega tuleb eelistada neid projekte, kus kauplused suudavad isegi siis, kui tarbimise kasv jääb tagasihoidlikuks, rentaablilt majandada.

„Laieneda pelgalt laienemise pärast ei saa, sest inimeste tarbimisvõime on ikka veel väike,“ tunnistas Vaitkevicius. „Sügisel on tarbijad muutunud kulutuste tegemisel küll julgemaks ja Maxima käive kasvab, kuid üldine ostukäitumine on endiselt äärmiselt säästlik ja enim ostetakse kampaaniahinnaga tooteid.“

Vaitkevicius eeldab, et Eesti majandus liigub lähiaastatel siiski kindlalt ülesmäge. „Sisetarbimise kasvu takistab järsk inflatsioon, kuid uute kaupluste avamine peaks tänu konkurentsi suurenemisele pidurdama ülikiiret hinnatõusu,“ leidis ta.

Tagasi üles