Sisukord
Paberleht
Postimees

Sulev Valner: Haldusreform juba käib

3 min lugemist
Sulev Valner. FOTO: PP

Seni kuni poliitikud alles valmistuvad riigikogus tulevase haldusreformi seaduse üksikasjade üle vaidlemiseks, on valdade ühinemiskõnelused ammu alanud. Mitte ühes, kahes või kolmes kohas, vaid rahandusministeeriumi andmetel olid kohalikud volikogud veebruari lõpu seisuga teinud vähemalt 59 ametlikku ettepanekut naabritele, alustamaks ühinemisläbirääkimisi.

Tellijale Tellijale

Kokku hõlmavad need ettepanekud üle kolme neljandiku Eesti valdadest ja linnadest, kaasa arvatud isegi Tartu ja Pärnu linn. Kõigist läbirääkimistest ei pruugi muidugi asja saada. Aga valmisolek alustada on igatahes suur. See näitab, et olukord muutuseks on küps. Pole ka ime, arvestades, kui kaua on avalikkuses haldusreformi vajalikkusest juttu olnud.

Siinkohal võib tsiteerida riigikontrolli kirjalikku arvamust haldusreformi seaduse kooskõlastusringilt: “Riigikontrolli arvates ei ole küsimust, kas Eestis tuleks moodustada senisest võimekamad, oma ülesannetega hästi hakkama saavad omavalitsused, mille suurus arvestaks inimeste praeguse mobiilsuse juures võimalust kaasa rääkida omavalitsuse peamiste teenuste kujundamisel ja püüaks tasakaalustada kõigi kohalike omavalitsuste konkurentsivõimet.

07.08.2020 08.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto