Selgusid õpilaste kunsti- ja käsitöökonkursi võitjad

Pärnu maakoolide igakevadise kunsti ja käsitöö näitus-konkursi tööd.

FOTO: Are kool

Pärnu maakoolide igakevadine kunsti ja käsitöö näitus-konkurss lõppes parimate autasustamise ja Vändra muusikakooli tervituskontserdiga.

Seekordse näituskonkursi teema oli "Meri ja inimene".

Õpilaste loomingu tõid konkursile 18 Pärnumaa üldhariduskooli ja kaks huvikooli: Paikuse huvikool ja Audru huvialakeskus.

Kokku laekus võistlusele 145 kunsti- ja 66 käsitööd, mida hindasid Ene Riso ja Anu Randmaa.

Kaunid käsitööd

1.–3. klassi õpilaste käsitööde arvestuses võitis Bia-Lotta Toomast (Jõõpre põhikool, 3. klass, õpetaja Ülle Vares), teiseks tuli Hendrik Karro (Pärnjõe põhikool, 1. klass, Merle Naser) ning kolmandaks Andro Laius (Varbla põhikool, 3. klass, Urve Selberg).

Eripreemiad pälvisid Kuldar Vreimann (Kilingi-Nõmme gümnaasium, 2. klass, Mai Seller) ja Liis Marii Sams (Tori põhikool, 2. klass, Eve Kukk).

4.–6. klassi õpilaste seas võitis oma tehtud tekiga esikoha Kadi Kruusman (Pärnu-Jaagupi gümnaasium, 6. klass, Signe Sume). Trips-traps-trulli mängu teinud Ingela Uussalu (Are põhikool, 6. klass, Tiiu Taggel) oli teine ning põlle õmmelnud Marielle Laasma (Varbla oõhikool, 6. klass, Urve, Selberg) oli kolmas.

Eripreemia vääriliseks hindas žürii võistlusele oma tehtud koti esitanud Gerly Rogatkini (Paikuse põhikool, 6. klass, Kadri Jõgi), tikitud ja õmmeldud täringu meisterdanud Liis Aaspalu (Are põhikool, 6. klass, Tiiu Taggel) ja märkmiku valmistanud Kirke Kaasikoja (Varbla põhikool, 5. klass, Urve Selberg).

7.–9. klasside arvestuses tõi esikoha kaptenisillale mõeldud kardin, mille valmistas Helene Lorents (Kilingi Nõmme, 7. klass, Saima Tõigast). Teiseks tuli seinavaip, mille autoriks on Kaari Pulst (Uulu põhikool, 8. klass, Liie Juhkam) ning kolmanda koha võitis Kadri Kase kootud sall (Tõstamaa keskkool, 9. klass, Inger Vahuvee).

Eripreemiad said Triin Kovalevski (Kilingi-Nõmme, 8. klass, Saima Tõigast), kelle töö kandis pealkirja "Meremehe mõrsja", kleidi õmmelnud Marianne Hanson (Häädemeeste keskkool, 9. klass, Liie Juhkam) ja lapitöö autor Tairi Mõttus (Jõõpre põhikool, 8. klass, Ivi Sutt).

Auhinnatud kunstitööd

Kunstitööde hulgas pälvis 1.–3. klasside arvestuses esikoha Rändy Käsper (Pärnu-Jaagupi, 1. klass, Virve Lohu), teine oli Evalin Kurm (Häädemeeste, 3. klass, Marika Ristmäe) ja kolmas Marleen Haas (Tori põhikool, 3. klass, Astrid Roosileht). Eripreemiad läksid Delia Saarmanile (Jõõpre põhikool, 3. klass, Ülle Vares) ja Laura Kulbokile (Pärnjõe põhikool, 2. klass, Eve Sikka).

4.–6. klassi õpilaste hulgas võitis Johanna Tammist (Kilingi-Nõmme, 5. klass, Kadri Karon). Teise koha saavutas Ann Mölder (Metsapoole põhikool, 6. klass, Silvi Koovit) ja esikolmiku lõpetas Kirke Kaasikoja (Varbla põhikool, 5. klass, Aige Arge).

Eripreemiad pälvisid Kateriin Schär (Varbla põhikool, 4. klass, Marge Eensalu) ja Kren Vihast (Audru kool, 4. klass, Merje Tõnismann).

7.–9. klassi õpilaste seast tunnistati parimaks Ranno Suti töö (Uulu põhikool, 7. klass, Liie Juhkam). Talle sekundeerisid Marianne Hanson (Häädemeeste keskkool, 9. klass, Marika Ristmäe) ja Ege-Rea Jantson (Sindi gümnaasium, 7. klass, Maia Agar).

Eripreemiatega läksid koju Nora Karula (Jõõpre põhikool, 8. klass, Ivi Sutt), Marleen Reinhold (Jõõpre põhikool, 7. klass, Ivi Sutt) ja Ketlin Salumaa (Pärnu-Jaagupi, 7. klass, Virve Lohu).

Gümnaasiumiastmes jagunes kunstiööde esikolmik järgmiselt: esimene Egne Alt (Pärnu-Jaagupi, 12. klass, Virve Lohu), teine Karin Rea (Kilingi-Nõmme, 12. klass, Kadri Karon) ja Andra Rahe (Häädemeeste, 12. klass, Liie Juhkam).

Huvikoolide kunstitööde arvestuses läksid parimad kohad Audru huvialakeskuse õpilastele.

Esimeseks tuli Kelly Tomson (9. klass), teiseks Marleen Reinhold (7. klass) ja kolmandaks Selina Lebina (3. klass).

Käsitööde konkurentsis tegi puhta töö Paikuse huvikool, mille õpilased võitsid kolm esikohta ja eripreemia. Lapsi juhendasid Ene Tapfer ja Monika Vaher.

Esikoha napsas Jakob Ott (1. klass), teine oli Loora Mogilenko (5. klass) ja kolmas Kätriin Joost (1. klass).

Eripreemia teenisid Paikuse huvikooli õpilased rühmatöö eest.

    Tagasi üles