Muuseum muundub Andy Warholi ateljeeks

“I like boring things” (“Armastan igavaid asju”) on üks Andy Warholi kuulsaid tsitaate, mis eneseiroonilise naljana trükiti muuseumitöötajate särkidele. “See sobib nii hästi muuseumisse, kuna mõnel inimesel on siiani valearusaam, et muuseum on hästi igav koht,” muheles Marian Kivila. Ta tõestab, et dušikardina taga võib olla päris põnev maailma ühe kuulsaima kunstniku filmi vaadata.

FOTO: Tanel Pihelgas

Pärnu muuseum saab homme hakkama enneolematu teoga, kui avab siin möödunud sajandi legendaarseima popkunstniku Andy Warholi näituse.

Tellijale

15 aastat tagasi purustas Warholi maalide ja graafika väljapanek Tallinnas Rotermanni soolalaos 20 839 külastajaga Eesti näituste vaadatavusrekordi pikaks ajaks. Nüüd saab Pärnu muuseumis tutvuda popkunstniku loomingu teise poolega, milleks on videokunst, filmid ja installatsioonid aastatest 1963–1986.

Rangelt autori- ja leviõigustega kaitstud filmid ning videod deponeeritakse Pärnu muuseumisse Warholi pärandi ametlikult valdajalt, Andy Warholi muuseumilt Ameerika Ühendriikidest Pittsburghist.

Tagasi üles