Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kolehoonetest jagusaamist takistab eraomandi puutumatus

4 min lugemist
Koonga vallavalitsus sai toetust KredExilt, et lammutada vallakeskuses tühjaks jäänud korrusmajad. FOTO: Urmas Luik

Tühjade aknasilmadega ümbrust jõllitavad laudad, kuivatid, sööklad ja elaniketa kortermajad on külapildil nagu kummitus möödanikust, millest jagusaamine nõuab raha, kuid vähendab kohalike südamevalu hoonete silmariivavuse pärast.

Tellijale

Kolehoonete lammutamiseks on linna- ja vallavalitsused kirjutanud projekte keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) ja KredExi aadressil, üht-teist on korda saadetud oma eelarvest, kuid jõuetud ollakse püha eraomandi puutumatuse ees ning piirdutakse enamasti ettekirjutusega, viidates ehitise ohtlikkusele, sest sundvõõrandamine on pikk ja vaevaline. Erand on Surju vallavalitsus, mis mitu korda müüdud ja omanikke vahetanud ohtliku mõisaaegse lauda ja silotornid külasüdames lammutas.

“Kolemaju on vallas mitu, kõik kahjuks eraomandis,” tõdes Saarde abivallavanem Ave Kallo ja tõi näiteks pooleli jäänud restoranihoone, mis Kilingi-Nõmme kesklinna ilmet rikub.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto