Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Looduskaitse võtab metsamehe leiva

3 min lugemist
OÜ Karo Metsa juhatuse liige Meelis Meigo tõdes, et majandusmetsa omanikule on tähtis raiuda küpses eas puu. Looduskaitse tõttu seda paljudele metsapidajatele ei võimaldata. FOTO: Mailiis Ollino

On vähe asju, mida rohelisest kullast elatuv inimene rohkem kardaks kui haruldane ohakas või lendorav. Seda seetõttu, et vaid üks kaitset vääriv loom võib käivitada protsessi, millega kogu metsaomaniku vara kasutuks muutub.

Tellijale

Näiteks kirjutas Pärnu Postimees veebruaris, kuidas keskkonnaamet teatas erametsaomanik Olev Lillemetsale 2005. aastal, et ärgu oma kinnistule jalga tõstku, sest tema krundil elab haruldane metsis. Tulemus on sadu tuhandeid eurosid kahju, mille eest riik ei maksa kopikatki. Kõige kentsakam on asjaolu, et metsis tema kinnistul on kui fantoom, keda keegi aastaid kohanud pole.

MTÜ Ühinenud Metsaomanike juhatuse liige ja Surju vallavolikogu esimees Kadri-Aija Viik tõdes, et tema pole veel kohanud metsaomanikku, kes looduskaitsepiirangust oleks vabaks saanud. Isegi kui kaitsealust liiki ei ole krundil aastaid nähtud.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto