Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nelja lapse ema pakatab tarmukusest

5 min lugemist
Fotoateljees tehtud perepilt: isa Valdur ja ema Marianne Kuusk, pojad Ranar ja Reimo, tütred Reelika ja Mari-Liis. FOTO: Erakogu

Lumivalgete sokkide ja maniskiga noor kass Pipi jälgib, pea viltu, kuidas tema perenaise käed hoiavad vuriseva õmblusmasina all riiet ja selle sirinal teistpidi nõela alt läbi lasevad. Kiisu tahaks käpaga kaasa aidata, aga ei söanda.

Tellijale

Õmblemine on korteriperenaise Marianne Kuuse üks hobidest, talle meeldib veel kokata, küpsetada, koristada, laulda, tantsida, külaseltsiga üritusi korraldada. Ta on nelja lapse ema ja juhib metsavarumise perefirmat osaühingut Reimor. Aga see pole ammendav loetelu sellest, millega MTÜ Surju-Ilvese Külaseltsi juhatuse liige ja Kodukant Pärnumaa 2016. aasta sädeinimene tegeleb. Väsimatult, innuga, teisi kaasates ja särasilmselt, nagu ei vajutakski argipäev õlule ja ööpäev hõlmaks üle 24 tunni.

“Õppisin Kilingi-Nõmme keskkoolis õmblusklassis ja et nõukogude ajal ei olnud poest midagi saada, õmblesin vanemale pojale kõik riided selga,” seletab Marianne Kuusk ja lõpetab padjakatetest ülejäänud kangatükist salvrätikuhoidja ümbrise kokkuvuristamise. “Mulle meeldib õmblemine: see ei võta kaua aega. Kuigi vahel harutan mõnda asja, kuni rahule jään, panen seisma, siis võtan uuesti kätte, vahepeal mõtlen natuke aega.”

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto