Sisukord
Paberleht
Postimees

Jannseni tänava sauna lugu

2 min lugemist
Ülejõe tervisekeskus kasvab jõudsalt, sest ehitajad on lubanud valmis maja tellijale üle anda tänavu 30. juunil. FOTO: Urmas Luik

Kaks aastakümmet tagasi leidis Pärnu linnavalitsus, et kaks sauna – Karja ja Jannseni tänaval – on liigne luksus. Nende ülalpidamine nõudis aastas ligemale miljon krooni dotatsiooni. Linnaarhitekt Olev Siinmaa projekteeritud Jannseni sauna suhtes süvendas muret seegi, et seal oli karjuv vajadus kapitaalremondi järele, mille kulu koos ujula taaskäivitamisega võinuks oletuslikult ulatuda kümne miljoni kroonini.

Tellijale Tellijale

Linnavalitsuse arenguametis oli kaalumisel mitu varianti. Erastada nii Jannseni saun kui ujula tingimusel, et saab jälle ujuda. Sauna saatus polnud sel puhul kindel.

Jannseni sauna sulgemine suurendanuks Karja tänava sauna täitumust. 60protsendine täitumus muutnuks Karja sauna äratasuvaks (tegelik täitumus oli 28 protsenti, Jannseni saunal 75). Teine variant oli müüa maha Karja saun, aga see ei tulnud kõne allagi, sest siis pidanuks linn remontima Jannseni sauna ja ujula.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto