Nümfid suplevad kutsehariduskeskuse laos

“Siin on maalile igati sobivad hoiutingimused ja teos on kaetud,” näitab Pärnumaa kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp oma tulevikku ootavat Voltveti mõisast pärit teost.

FOTO: Urmas Luik

Voltveti paruni von Stryki mõisas supelnud nümfid on varjunud Pärnumaa kutsehariduskeskuse lattu, sest häärberist väljakolimise järel toodi koolist riigivarana ära muu hulgas taastatud õlimaal “Rusalki” (“Nümfid”).

Tellijale

Kuupaistel kümblevaid nümfe kujutav maal on koopia kunstnik Konstantin Makovsky 1879. aastal valminud originaalist, mida eksponeeritakse Peterburis Ermitaažis. Kunstiakadeemias taastatud suuremõõtmelise õlimaali koopia on riigivarana arvele võetud ja huviliste eest peidetud linnas laoruumi pärast seda, kui see lühikest aega rippus taas Voltveti paruni kabineti seinal.

Rulli keeratud lõuendi leidis tollasele Voltveti metsanduskoolile 1939. aastal ehitatud kolmanda korruse pööningult kohalik orkestrant ja viis selle praeguse Tartu ülikooli Pärnu kolledži lektori Valter Parve isa Arturi kätte, kes mängis orkestris mandoliini.

Tagasi üles