Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tuulesuunast hoolimata jõudis värske merehõbe sadamasse

4 min lugemist
Japsi kail mõõtis Anu Teppo ämbriga värsket merehõbedat ja rääkis, et kalurid läksid paadiga välja lisa tooma. FOTO: Urmas Luik

Nii vastikut ilma nagu jürikuu viimasel laupäeval annab välja mõelda, ilmselt olid esimese avatud kalasadamate päeva korraldajad maaeluministeeriumist ja kalanduse teabekeskusest unustanud alla kirjutada sõbraliku kokkuleppe ilmataadiga.

Tellijale

Aga vihmast-tuulest hoolimata jätkus maakonna kolme sadamasse rahvast ja elevust ja rahvuskala räime kõrval nooliti tinti, ahvenat, vimba. Pärnu jõe ääres Japsi kail kostis juba kaugelt uudistajate kõrvu vihmapladina asemel mereteemaline muusika, kahemehebänd Meremees laskis lauludel kõlada ja melu käis nii kalapaatide kui -kokkade juures.

Kalateadlane Henn Ojaveer vastas varmalt küsimustele ja merebioloog Jüri Tenson näitas päriskalu. Sealhulgas ahvenat, kes tema kinnitusel on õppekala, sest ahvena ehitus on sees maailma kõikides kooli õppekavades.

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto