Kuraatorid ohjavad piduliste armeed

Reine Tapi sõnutsi on pikalt kestnud ettevalmistused olnud edukad, nüüd saab tulemust nautida.

FOTO: Ants Liigus

Mil moel toimuvad sajad eelproovid kõikjal Eestis või kuidas jõuavad kümned tuhanded laulu- ja tantsupidulised õigeks ajaks Tallinna? Selle eest hoolitsevad laulu- ja tantsupeo kuraatorid, kes aastast aastasse aitavad kohapeal suurpeoks valmistuda. Pärnu linnas on selles rollis noorsoonõunik Reine Tapp ja maakonnas kultuuri- ja tervisenõunik Eha Ristimets.

Tellijale

Ristimetsa sõnade kohaselt aitab kuraator Pärnumaa kollektiividel peoks ette valmistuda, on oluline infolüli peol osalejate ja korraldusmeeskonna vahel. Ristimets rääkis, et tema ja linna kuraator Reine vastutasid eelproovide graafiku ja proovide toimumise eest. Teatavasti oli kaks eelproovi nii tantsijatele kui lauljatele.

Peale selle haldavad nad kollektiivide andmeid laulu- ja tantsupeol osalejate registrites, otsivad maakondliku komisjoni ja staapide liikmed peo ajaks. Staapi kuuluvad meditsiiniõed ja arst, turvatöötajad ja majutajad koolides. “Seisame hea selle eest, et kõigil oleks info, koht, kus magada, pesta ja süüa, toidutalongid ja käepaelad, et nad tunneksid end peol hoituna ja turvaliselt ning saaksid nautida suurt pidu,” lisas Ristimets.

Tagasi üles