Uberi tulek vihastab kohalikke taksojuhte

Lauri Habakuk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taksojuht Roland Lepiku jutu järgi vähenes mullu Weekend Festivali ajal käive võrreldes tunamullusega poole võrra, kuna Pärnu oli tööle tulnud palju pealinna taksojuhte.
Taksojuht Roland Lepiku jutu järgi vähenes mullu Weekend Festivali ajal käive võrreldes tunamullusega poole võrra, kuna Pärnu oli tööle tulnud palju pealinna taksojuhte. Foto: Gertrud Alatare

Kohalikud taksoettevõtjad valmistuvad teenindama peagi suvepealinna saabuvat päratut inimmerd. Peale kutseliste taksojuhtide hakkavad kümneid tuhandeid külalisi Pärnu toova muusikapeo ajal rahvast sõidutama teisedki roolikeerajad.

Kõik Pärnu taksoettevõtete juhid, kellega Pärnu Postimees ühendust võttis, kinnitasid, et Weekend Festival Balticu koostööpartner Uber ei pärsi suurürituse ajal nende teenistust. “Kuna rahvamass on nii suur, ei jõua niikuinii siinsed taksod kõiki ära teenindada, see on enam kui selge,” tõdes Go Takso Pärnu juht Iti Sipelgas.

Siiski on ajanud sõidujagamisteenuse tulek kohalikel taksojuhtidel harja punaseks.

Tagasi üles