R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tehnikamajas kohtuvad huvi- ja kutseharidus

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Tehnikamajas kohtuvad huvi- ja kutseharidus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pernova hariduskeskuse tehnikamaja asub Pärnus Kooli tänaval.
Pernova hariduskeskuse tehnikamaja asub Pärnus Kooli tänaval. Foto: Ants Liigus

Pärnu Pernova hariduskeskuse tehnikamaja tähistab homset aastapäeva traditsioonilise perepäevaga, pakkudes sel pidupäeval põnevaid tegevusi juba hommikust saati.

Tehnikamaja uus õppehoone avati Kooli tänaval seitse aastat tagasi 13. septembril.

Tänavusel pidupäeval tulevad tehnikamajja külla Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) õpetajad, kes juhendavad üldhariduskoolide õpilastele mõeldud õpikodasid, et aidata noortel oma õpinguid paremini mõtestada. Huvikooli ringides leitakse üles valdkonnad, mis kõnetavad. Kahe kooli koostöös avaneb võimalus teadmisi koguda ja ennast arendada.

Pernova hariduskeskuse projektijuhi Daisi Lorentsi sõnade kohaselt pakutakse sel sügisel esimest korda tegevust kogu päeva jooksul. Kell 9 algab tehnikamaja aardejaht üldhariduskoolide 3.–5. klasside õpilastele, mille vältel läbitakse mini-meistriklassid.

Pealelõunal juhendavad PKHK kutseõpetajad Kuninga tänava ja Rääma põhikooli 7.–9. klasside noori õpikodades, kus õpetaja Värdi Soomann tutvustab digielektroonika skeemi koostamist. Programmeerimise kursus keskendub 2D Arkanoidi mängu loomisele Unity mootoriga, õppureid juhendab Kristjan Leotoots. Metalliõpikojas näitavad Mai kooli 5. klassi õppuritele keevitusharjutusi kutseõpetajad Urmas Rebas ja Ilmar Eek.

Kell 16 algab tehnikamaja aastapäevale pühendatud perepäev, mil toimub taas tehnikamaja aardejaht ja pakutakse võimalust osaleda puutöö- ja kokakursusel. Õues saab uudistada motomaja mootorrattaid ning ilusa ilma korral lennumasinaid ja droone.

Õhtu lõpeb sünnipäevatordi söömisega.

Perepäevale saab sissepääsu lunastada kas koogiga või väikese tasu eest pileti ostes.

Tagasi üles