Parima ettevõtte lugu – ajalehepoisist miljonäriks

Vecta Designi omanike Vitali Kilievoi, Inna Shostaki ja Diana Kilievoi selja taga ja pea kohal säravad innovaatilised leedvalgustitega pinglaed on toonud ettevõttele palju tuntust.

FOTO: Mailiis Ollino

Eile tunnustati Pärnus Strandi hotellis maakonna parimaid ettevõtteid. Pärnumaa ettevõtluse peaauhinna Pärnumaa Karu pälvis rahvusvaheliseltki ilma tegev OÜ Vecta Design, mille edulugu võiks innustada teisigi.

Tellijale

Pärnu maavalitsuse arengutalituse juhataja Urmas Kase meenutas, et Pärnumaa ettevõtteid hakati tunnustama paarkümmend aastat tagasi, kui 1997. aastal kuulutas maavalitsus koos Pärnu Postimehega välja maakonna ettevõtete tipud. Kase rõõmustas, et juba esimese korra valik läks täppi, sest esimese ja teise koha pälvisid nüüdse nimega Scano ja Fein-Elast Estonia eelkäija.

Peaauhinna saaja Vecta Design on Eesti kaubandus-tööstuskoja Pärnu esinduse juhataja Toomas Kuuda iseloomustuse järgi läbi teinud “ajalehepoisist miljonäriks” eduloo. Vitali Kilievoi, kes oli lihtne laepaigaldaja, on nüüd kõrge kvaliteediga pinglagesid tootva ettevõtte omanik.

Tagasi üles