17 kannatanut tüssanud meest ootab pikk vanglakaristus

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: SCANPIX

Pärnu maakohus mõistis ligemale kuueks aastaks vangi 25aastase Kristjan Pressi, keda süüdistatati kelmuses, teise isiku identiteedi ebaseaduslikus kasutamises ja omastamises.

Viieks aastaks kümneks kuuks ja 20 päevaks vangi mõistetud Press on varasemalt mitmel korral karistatud, viimati eelmise aasta 28. veebruaril, kui Pärnu maakohus mõistis mehe vangi viieks aastaks beljaks kuuks ja 22 päevaks. Tänase kohtuotsusega mõistis kohus kuritegude kogumi eest liitkaristuse suurendades viimast karistust.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas meest kelmuses, omastamises ja teise inimese andmete kasutamises kuritegude varjamiseks. Süüdistuses on loetletud 27 episoodi, kus süüdistatav on varalise kasu saamiseks esitanud asjaoludest teadvalt ebaõige ettekujutuse ning tekitanud sellega kahju. Kolmel korral on mees avalikus kuulutuses enda omade pähe esitanud teise inimese isikuandmeid.

"Näiteks veenis ta üht kannatanut sõlmima pandilepingut, millega kannatanu sai oma sõiduauto vastu ligi 1500 eurot laenu, auto kasutusõigus pidi aga alles jääma. Et Press lubas laenu ise tagasi maksta, andis kannatanu auto talle üle. Süüdistataval ei olnud aga tegelikkuses ei kavatsust ega vahendeid, et laenu tagasi maksta. Selle asemel müüs mees auto nii laenu võtja kui -andja teadmata edasi, kasutades müügikuulutuses kannatanu isikuandmeid," kirjeldas prokurör Liisa Nuut. "Nii pettis ta ühekorraga kolme kannatanut: auto esialgset omanikku, selle panti võtnud laenuettevõtet ja järgmist ostjat."

Kokkuleppemenetluse läbirääkimistel avaldas mees puhtsüdamlikku kahetsust.

Kohus mõistis kohtuotsusega kannatanutele välja tsiviilhagid ligemale 35 000 euro ulatuses.

Samuti peab Press tasuma menetluskulud. Kohus lahendas asja kokkuleppemenetluse korras. Kohtuotsus jõustunud ei ole.

Tagasi üles