Kaart Osa Pärnu Pikast tänavast läheb kinni

Copy
Pärnu Hotelli kõrvale tuleb ajutine bussipeatus.
Pärnu Hotelli kõrvale tuleb ajutine bussipeatus. Foto: Mailiis Ollino

Rajatavale sillale viiva Pargi tänava pikenduse ehitustööde tõttu suletakse 2. maist eeldatavasti juuli lõpuni Pärnu kesklinnas asuva Pika tänava Vingi ja Aia tänava vaheline lõik, tavaliiklus on ümber suunatud Vanapargi ja Aia tänava, ühistransport Vanapargi, Rüütli ja Aia tänava kaudu.

Linna siseneval sõidusuunal on küll võimalus ka Riia maanteelt Laiale tänavale sõita, kuid seal on vahepeal ajutine teekate ja silla ehitustööde tõttu tuleb ette lühiajalisi tänava sulgemisi. Endiselt ei saa Laial tänaval Aia tänava ristmikust veidi edasi Riia maantee poole sõita. Linnavalitsus soovitab Laia tänava Aia ja Riia maantee vahelisel lõigul sõita ainult neil, kellel see on hädavajalik, Vanapargi ja Aia tänava kaudu sõita on mugavam.

Riia maantee liinibussid suunatakse ümbersõidule Aia ja Vanapargi tänava kaudu. Ühegi bussipeatuse asukoht neil liinidel ei muutu.

Küll aga muutub kesklinnas algavate linnabusside 1A, 5, 20, 22 ja 29 liinile väljumise peatus (Vabaduse park). Nimetatud liinid väljuvad alates 2. maist ajutiselt peatusest Hotell Pärnu, mis asub lilleturu vastas.

Eeldatavasti augusti alguses avatakse Pikk tänav taas liiklusele ning Pargi tänava ehitus jätkub Pika ja Vanapargi tänava vahel. Vanapargi tänava ristmiku ehitustööde tõttu suletakse siis Vanapargi tänav ja liiklus suunatakse Pikale tänavale.

Ehitustööd on vajalikud selleks, et pärast uue silla valmimist oleks võimalik sillalt kesklinna eri suundade ja ranna rajooni poole sõita.

Tagasi üles