:format(webp)/nginx/o/2025/05/31/16880817t1h88fc.jpg)
- Kokku osales võistlusel 12 päästekomandot.
- Päästevõistlusel hinnati osavust, kiirust ja koostöövõimet.
Reedel selgusid Lääne regiooni parimad päästekomandod kutsemeistrivõistlusel "Lääne eliitkomando 2025", kus priitahtlike arvestuses tuli võitjaks Sindi vabatahtliku tuletõrjeseltsi meeskond.
Tasavägisel päästevõistlusel võttis mõõtu seitse kutselist ja viis priitahtlikku komandot Lääne-Eestist. Kutselistest esindasid Pärnumaad Pärnu ning Lihula ja Tõstamaa ühendmeeskond, vabatahtlikest aga Taali ja Sindi. Viimati nimetatu saavutas oma kategoorias kõrgeima tulemuse.
Sindi vabatahtliku tuletõrjeseltsi võidukasse meeskonda kuulusid Rasmus Aaslaid, Fred Hussar, Karl Krahv ja Aivar Rea.
"Päästevõistlused annavad võimaluse proovile panna nii individuaalsed kui meeskondlikud oskused," sõnas võistluste peakohtunik, Lääne päästetöö büroo juht Andro Oviir, kelle kinnitusel on eriti oluline, et vabatahtlikud saavad koos kutselistega kogemusi jagada ja oma oskusi arendada. "Vabatahtlikud päästjad lahendavad sündmusi koos kutselistega ja niisugustel võistlustel saab kogu päästevõrgustik oma professionaalsust arendada."
Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla lisas, et võistlusel osalemine eeldab väga kõrget taset, sest päästeautode varustus koosneb mitmesajast komponendist. "Iga detail nõuab teadmisi, kiirust ja osavust. Just selleks on hea aeg-ajalt päästjad proovile panna," avaldas Soodla.
Võistlusel tuli kõigil võistkondadel lahendada ülesandeid alates liiklusõnnetuse käsitlemisest, ohutust sõidust ja veepäästest kuni elanikkonnakaitseni. Kutselised päästjad osalesid ka suitsusukeldusharjutuses, vabatahtlikud aga läbisid päästeelementidest kokku pandud teateharjutuse.
Kutsemeistrivõistluse üldarvestuses läks esikoht Märjamaa päästekomandole, järgnesid Järvakandi ja Risti.