Magus võit: PJK alustas eurosarja võidukalt

Nädalavahetusel kindlustatud tänavune Eesti meistri tiitel andis Pärnu jalgpalliklubi naiskonnale jõudu südikaks esinemiseks Sloveenias UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniiril. Foto: ARDI TRUIJA/PRNPM/EMF

Pärnu jalgpalliklubi naiskond alustas Sloveenias UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniiri 2:1 võiduga kohaliku klubi ŽNK Krka üle.

Mängu skoori avas 25. minutil Liisa Lilleste. Pärnakate 1:0 eduseisul läksid naiskonnad ka poolajale.

Pärnakate teise tabamuse autor oli Anastassia Morkovkina, kes saatis palli vastaste puuri 66. minutil.

ŽNK Krka värava lõi kohtuniku antud teisel üleminutil võõrustajate kapten Manja Benak.

Pärnu naiskond tegi mängu jooksul vastaste väravale kaheksa lööki, millest raamide vahele läks neli. ŽNK Krka tegi mängu jooksul 18 pealelööki, millest pärnakate värava peale läks kümme. Nurgalööke sai Pärnu naiskond kaks, vastased 11.

Pärnakate alagrupi teises mängus alistas Hispaania meister Rayo Vallecano 1:0 Iirimaa tšempioni Peamount Unitedi.

Tänu paremale väravate vahele tõusis PJK pärast esimest vooru ka grupi liidriks.

Pärnu jalgpalliklubi järgmine mäng on laupäeval alagrupi favoriidi Rayo Vallecanoga. Peamountiga mängib Pärnu naiskond teisipäeval.

Tänane võit oli Pärnu naiskonnale eurosarjade kohtumistes esimene. Eesti naiskondadest on UEFA meistrite sarjas varem saanud võidu kirja FC Levadia, alistades mullu samasugusel turniiril 4:1 Horvaatia meistri WFC Osijeki.

Naiste meistrite liiga alagrupiturniiril mängib 32 naiskonda, neist kõrgeimal kohal asub Madridi naiskond. Sloveenia on pingereas üheksas ja Iirimaa 23. Pärnu jalgpalliklubi on paigutatud 27. tabelireale.

Kaheksast alagrupist pääseb otse järgmisse ringi vaid võitja ja neile lisandub kaks enim punkte kogunud teise koha naiskonda. Järgmises ringis lisanduvad võistlustulle 22 Euroopa paremat võistkonda.