Sisukord
Tarbija
Postimees

Päästeamet tuletab meelde suitsuanduri hooldamise vajadust

1 min lugemist
Suitsuandur. FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Päästeamet korraldab suitsuandurite hooldamisvajaduse meeldetuletuseks ja õnnetuste ennetamiseks 31. oktoobrist kuni 13. novembrini teavituskampaania, mis kutsub üles kontrollima oma vanemate ja eakate lähedaste suitsuanduri korrasolekut ning vahetama vajadusel patareid.

„Saame õppida teiste riikide kogemusest, kus suitsuandur muutus kohustuslikuks ja umbes kolm aastat hiljem patareide tühjenemise ajal hakkas tulesurmade arv kasvama, sest uute patareidega andurid ei jõudnud lakke tagasi,“ ütles päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints.

Viimastel aastatel leitakse Eestis eakatega toimunud tuleõnnetuste sündmuskohtadelt üha sagedamini tühja patareiga või laest alla keeratud suitsuandureid. Sageli ei võimalda vanainimeste endi tervislik olukord anduri eest hoolt kanda. Kahjuks esineb juhtumeid, kus poest soetatud suitsuandur pelgalt paigaldusraskuste tõttu pole kunagi eakate elanike lakke jõudnud.

„Kui aastas päästavad suitsuandurid sadu elusid, siis tulesurmade puhul on fakt, et vähemalt pooltel hukkunutest polnud eluruumides kohustuslikku suitsuandurit, mis oleks aidanud tulekahju varases staadiumis avastada,“ märkis Ints.

Päästeamet tuletab meelde, et elusid päästab vaid töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Aastal 2006 alustas päästeamet suitsuanduritealast teavitustööd ning kolme aastaga vähenes tulesurmade arv 100 inimese võrra 163 inimeselt 63 inimeseni.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto