Gümnasistidel avaneb võimalus kohtuda tuleviku tööandjatega

Eelmisel aastal oli Sindi gümnaasiumi õpilaste võimalus karjääriretke raames tutvuda Pajo trükikojaga.

FOTO: Urmas Luik

Tänasest saavad gümnaasiumi õpilased kandideerida KredExi karjääriretkedele, mis toimuvad Pärnumaal kolmandat korda. Innustamaks noori ettevõtlikkusele ja hõlbustamaks nende karjäärivalikuid, viiakse 9.– 12. klasside õpilased kokku kodukandi tööandjatega.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Jarmo Liiveri sõnade kohaselt on seni üle Eesti ligikaudu 700 noort kaasanud algatuse eesmärk tutvustada kooliõpilastele nende kodupiirkonna tööandjaid, et näidata karjäärivõimalusi ja viise, kuidas panustada kodukandi arengusse pärast õpingute lõppu.

“Ametitega tutvumine aitab noortel paremini tulevikuga seotud valikuid teha. Tänavugi on ühel või paaril Pärnumaalt pärit klassil võimalus projektis kaasa lüüa,” selgitas Liiver. “Tööandjate huvi programmi vastu on aasta-aastalt kasvanud.”

“Praegu saavad kõik edukad tööandjad aru, et ennast tuleb juba väga vara noortele tutvustada,” viitas Liiver.

Karjääriretkedel avaneb õpilastele võimalus tutvuda ühe päeva jooksul Pärnumaa​ kolme ettevõttega. Nii mõneski firmas saab noor tööd proovida ja käed külge panna.

Et kõigil klassidel oleksid võrdsed võimalused karjääriretkedel osaleda, korraldab KredEx konkursi, kuhu 31. oktoobriks oodatakse 9.–12. klasside motivatsioonikirja või -videot. Täpsemat infot leiab KredExi veebilehelt.

Kõigi laekunud soovide seast valitakse 6. novembriks välja klassid, kes tänavu ekskursioonidel kaasa löövad.

Karjääriretked toimuvad novembris kaheksas maakonnas: Pärnu-,​ Lääne-Viru-, Harju-, Jõgeva-, Põlva-, Saare-, Tartu- ja Viljandimaal.

Tagasi üles