Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ühiselt tuli lavale muusikal

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Muusikal “Ühisev muusika”. | FOTO: Tuuli Koiksoon

“Iga endast lugupidav õppeasutus toob tänapäeval lavale muusikali,” kõlavad ühed esimesed sõnad “Ühisevas muusikas”.

Kõik sai alguse eelmisel kevadel, kui meie muusikaõpetajal Kadri Keskkülal tuli idee luua muusikal. See mõte tekkis seepärast, et õpetaja oli näinud, kui suur potentsiaal ühisgümnaasiumi noortes peidus võib olla. Seega sai kirjanduse õpetaja Kadri Piiskopi õhutusel alguse muusikali kirjutamine.

Muusikali idee peale tulid Martin Laine ja Lisett Võigemast ning nemad kirjutasid libreto. Kui libreto valmis, võisid proovid alata.

Augusti lõpus kogunesime muusikalihuvilistega kooli aulasse, kus algas väga suur töö. Lavalise liikumise pani paika Marko Sassjan, näitlemisoskust lihvis Meelis Sarv, bändi arranžeeringud koostas Kristjan Kaasik ja laulud õpetas selgeks Kadri Keskküla. Septembrist novembrini sai koos käidud igal esmaspäeval.

Viimaks hakkasime mõistma, et lõpptulemus on kujunemas ülimalt vahvaks. Märkamatult olimegi, silmad ootusärevusest helkimas, valmis publiku ette tõttama. Unustasime kõik tagasilöögid ja kiirgasime endast rahvale kogu noorusliku energia, mis ühes keskkooliõpilases peidus saab olla. Aplausi ajal kogesime ülimat uhkust ja rõõmu – tundeid, mida ei saa seletada sõnadega. Rahva laadisime täis ilu, nalja ja power’i-ga – see avaldus nende naerul nägudel.

Tuleb öelda, et hulk tegusaid noori võib üheskoos saavutada kõike, kui neile selleks võimalus anda.

Tagasi üles