Vägev saak karikavõistlustelt: kergejõustiklased noppisid 14 autasu

Henri Sai (7) võitis karikavõistlustelt kaks kulda ja teenis ühtlasi pääsmed U20 Euroopa meistrivõistlustele. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kadrioru staadionil Eesti noorte karikavõistlustel võistlesid vägevalt Pärnu spordikooli ja SK Altiuse ning Niidupargi kergejõustikuklubi sportlased, kes tüürisid klubidki üldarvestuses kõrgetele kohtadele.

Põnevaid duelle peeti sprindidistantsidel, kus nii 100 kui 200 meetri jooksu võidud läksid samadele sportlastele. 100 meetri sprindis alistas SK Altiuse esindaja Henri Sai Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) nelja sajandikuga. Saia võiduaeg oli 10,59, Minkovski läbis staadionisirge 10,63ga. Nii Sai kui Minkovski täitsid sellega U20 Euroopa meistrivõistluste normi.

Noormeeste 200 meetri jooksus võidutses samuti Sai, saades kirja aja 21,34, Minkovski oli teine 21,42ga. Selgi distantsil ületasid Sai ja Minkovski U20 EMi normi.

Tüdrukute kettaheites võidutses Niidupargi sportlane Gertu Küttmann, kes parimal katsel sai kirja 39.65 ja edestas hõbemedalisti 26 sentimeetriga. Teise kulla teenis 17aastane pärnumaalane vasaraheites 47.65ga.

Poiste vasaraheites ei leidunud vastast Herman Mõldrile (SK Altius), kes saatis heitevahendi 56.30 meetri kaugusele ja edumaa teise koha ees oli üle kaheksa meetri.

Poiste teivashüppes pidi Madis Kaare (4.50; SK Altius) tunnistama Eerik Haameri (5.00; TÜ/ASK) paremust, tasuks hõbemedal.

Neidude 200 meetri jooksus oli kiireim Marit Kutman (TÜ/ASK), läbides distantsi 24,61ga. Teiseks tuli Ann Marii Kivikas (SK Altius) 25,03ga.

Tüdrukute 400 meetri tõkkejooksus jäi Altiuse esindaja Ramona Eliis Aleksandra Metsäranta (1.06,41) alla vaid Audentese sportlasele Liis Grete Atonenile (1.03,41) ja pälvis hõbeda.

Poiste 110 meetri tõkkejooksus teenis hõbedakarva autasu Niidupargi sportlane Steven Sepp (14,97), temast parem oli ainult Kenro Tohter (14,33; Audentese SK).

Poiste kettaheites tulid Niidupargi sportlased Rasmus Roosleht ja Marttin Lepaste 15 atleedi seas kolmandaks-neljandaks. Roosleht sai viimasel katsel kirja 43.87, Lepaste resultaadiks jäi 42.95. Võidumees Kevin Sakson (Haapsalu KJK) põrutas koguni 58.33.

Poiste kuulitõukes oli Roosleht taas pronksil (14.89), Lepaste leppis viienda kohaga (14.66). Kolmanda medali – hõbedase teenis Roosleht odaviskes. Pool võistlust oli ta 55.01ga esimene, ent Kristjan Maripuu (SK Fortis) saatis viimasel katsel viskevahendi 57.80 meetri kaugusele.

Tüdrukute odaviskes pääses viimasena poodiumile Altiuse esindaja Vanessa Nikitina, kes sai kirja 34.58.

Tüdrukute 4x100 teatejooksus tulid Altiuse piigad Cleer Põldsaar, Metsäranta, Carlyn Pukk ja Kivikas pronksile, kui läbisid ringi 49,60 sekundiga. Hõbedast jäi lahutama 21 sajandikku.

Karikavõistlustel võistlesid U16, U18 ja U20 vanuseklassi sportlased ühes arvestuses, kasutati U20 vahendeid.

Klubide arvestuses oli SK Altius tüdrukute seas 33 tiimi seas neljas, Niidupargi KJK 12. Poiste seas saavutas Niidupargi viienda ja Altius seitsmenda koha.