Uues klassis debüteerinud Jörgen-Matthias Talviku esines EM-etapil südikalt

Jörgen-Matthias Talviku.
Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Rauno Kais

Lätis Kegumsi krossirajal toimus sel nädalavahetusel EMX250 klassi Euroopa meistrivõistluste viies etapp. Tugevas konkurentsis tegi debüüdi Pärnu motoklubi sportlane Jörgen-Matthias Talviku, kes nii enda kui fännide üllatuseks saavutas 12. koha.

Eilses avasõidus finišeeris pärnakas 11ndana. Täna tegi Talviku taas suurepärase stardi ja oli esimeste kurvide järel neljas. Kohe langes ta küll viiendaks, kus suutis tempos püsida pool sõitu. Seejärel hakkas Talviku väsima ja kogenumad konkurendid hakkasid temast mööduma.

Finišilipu alt sõitis Talviku läbi 15ndana. Sõidu võitis sarnaselt eilsele Roan Van De Moosdijk (Kawasaki, Holland), teise koha sai Mattia Guadagnini (Husqvarna, Itaalia) ja kolmandaks tuli sarja liider Stephen Rubini (Honda, Prantsusmaa).

Etapi kokkuvõttes saavutas Talviku 40 sportlase seas 12. koha ja kogus 16 punkti. Suvepealinlane stardib taas juba algaval nädalal Saksamaal, kus jätkab hooaega oma põhiklassis EMX125.