Talviku tegi EM-sarjas head sõitu ja säilitas üldarvestuses poodiumilootuse

Jörgen-Matthias Talviku.

FOTO: MX Mania

EMX125 klassi Euroopa meistrivõistluste eelviimane etapp toimus sel nädalavahetusel Belgias ränkraskel Lommeli krossirajal. Hooaja kokkuvõttes poodiumikoha eest võitlev Pärnu motoklubi võidusõitja Jörgen-Matthias Talviku teenis etapi kokkuvõttes 12. koha.

Kvalifikatsioonis näitas Eesti poistest parimat kiirust Talviku, kes teises grupis sõitis välja kolmanda ringiaja. Samas grupis olnud Martin Michelis pidi leppima 32. ajaga ega pääsenud põhisõitudele. Esimeses grupis olnud Meico Vettik sai kirja 11. tulemuse.

Avasõidus kehva stardi teinud Talviku ei saavutanud kuidagi oma tavapärast kiirust ja pidi kõvasti vaeva nägema, et 20 hulka tõusta. Sõidu teises pooles õnnestus tal teha mõni möödasõit ja finišiseerida 15ndana.

Teise stardi järel oli pärnakas 20. koha piirimail. Kahjuks tegi ta kohe sõidu alguses vea, kukkus ja langes kümme kohta tahapoole. Lootusetust seisust hakkas ta kõvasti võitlema ja parandas iga ringiga kohta. Mõni ring enne sõidu lõppu tõusis Talviku juba 15 sekka. Kahel viimasel ringil tegi ta hullumeelset sõitu ja finišisse jõudis koguni üheksandana. 

Etapi kokkuvõttes teenis Talviku 18 punktiga 12. koha. Meico Vettik oli kolme punktiga 22. Võitis 47 punktiga Simon Laengenfelder. Samade punktidega oli teine Mattia Guadagnini. Kolmanda koha saavutas 40 punktiga Tom Guyon. 

Enne viimast etappi asub Talviku 165 punktiga viiendal kohal. Kolmas koht hooaja kokkuvõttes on veel võimalik ja sellest lahutab Talvikut kümme silma. 

Viimane etapp sõidetakse 25. augustil Rootsis Uddevalla krossirajal.

Tagasi üles