Kangerti vedamisel tuleb Jõulumäel eriline võistlus

Raja võib läbida nii maastikuratta, gravel-tüüpi maantee- kui cyclocross’i rattaga.

FOTO: Gravel Grinder

Pühapäeval toimub profirattur Tanel Kangerti eestvõttel Jõulumäel esimest korda uue formaadiga rattavõistlus Gravel Grinder Estonia.

Võistluse 80kilomeetrisel kogudistantsil on neli ajavõtuga kiiruskatset, mille vahel ülesõidud, erikatse ja meeleolukas toidupunkt kohalikus Lähkma külaseltsis.

Rajakaart.

FOTO: Gravelgrinder.ee

Gravel Grinderi idee autori EF Educationi profitiimis sõitva Kangerti sõnutsi aga ei olegi ürituse tähtsaim osa võistlus. „Meie põhieesmärk on tuua kokku tõelised rattafännid, kuid mitte ainult võistlema, vaid koos aega veetma,“ rääkis rattaäss. “Seepärast algab meie üritus juba eelmisel õhtul, kui rahvas koguneb: grillime koos, vaatame spordidokumentaale, ajame rattajuttu ja ööbime Jõulumäe tervisespordikeskuse juures ilusate männipuude all telklas. Oodatud on võistlejate pered ja sõbradki, kellele on samuti programm ja kõik Jõulumäe spordiatraktsioonid saadaval.”

Esimest korda Eestis on tegemist kiiruskatsetega rattavõistlusega, mis sarnaneb rallimaailmast hästi tuntud formaadiga.

Peakorraldaja Aigar Raja kinnitusel on rada mitmekülgne ja näitab piirkonna kaunist loodust, olles samal ajal jõukohane pühapäevasõitjatele. „Gravel Grinderi rada on umbes 80 kilomeetrit pikk ja lookleb läbi metsade, üle luidete, mööda külateid ja kruusaradu. Neli kiiruskatset võimaldavad ratturitel soovi korral ennast omavahel proovile panna, vahesõitude ajal aga saab sõpradega järgmisse starti kulgeda ja ümbrust nautida,“ selgitas Raja.

Kangerti idee kohaselt langeb eritähelepanu toitlustusele. „Soovime pakkuda osalejatele elamust ka söökide-jookidega, mida tavaliselt rattavõistlustel ei ole. Hommikul enne starti on võistlejatel võimalik äratada ennast õige, barista tehtud kohviga. Rajal toidupunktis pakub Lähkma külaseltsi rahvas värskeid pannkooke ja muid hõrgutisi.”

Võistluse start antakse pühapäeval kell 10.30 Jõulumäe tervisespordikeskuses. Autasustamine algab kell 16.15.

Tagasi üles