Mihkel Leppik: Unistan, et sõudjad saaksid jõel ohutult treenida

  • "Pärnu jõgi pole enam kindlasti endine," lausus Leppik. "Veekogu on sama, aga vee peal tiirutajaid on palju rohkem. Nad ei tunneta üldse, kus sõidetakse ja mis on neile lubatud."
  • "Mulle meeldib väga suusatamine, aga ala ümber toimuv võttis isu ära. Nüüd on jäänud sõudmine ja muidugi kergejõustik, kus on näha paljude tugevate noorte pealekasvu," arutles legend spordialade üle, mida jälgib.
  • Noored võiksid eeskuju võtta Tõnu Endreksonist.

Mihkel Leppik tunnistas, et Eesti sõudmisele terendab keerulisem aeg, sest varsti pensionile minevate tippude kõrval pole säravaid talente märgata.

FOTO: Urmas Luik

Eesti sõudmise grand old man’i Mihkel Leppiku nimi ei vaja spordi­sõbrale tõenäoliselt pikemalt tutvustamist. Jüri Jaansoni talendi avaja, Tõnu Endreksoni ja paljude teiste tiitlitega meeste-naiste tippu viija ning sadade tublide ja teotahteliste kodanike kasvataja hoiab vaatamata kõrgele eale end spordiga kursis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui tervis vähegi kannatab, näeb teda armsaks saanud Räämal sõudjaid jälgimas. Rääkisime akadeemilisest sõudmisest ja ala tulevikuväljavaadetest, Pärnu jõe kurikuulsaks saanud liikluskultuurist ja uue sõude­keskuse rajamisest. Kuna siinkirjutaja tutvus Leppikuga ehk treeneri-treenitava suhe algas mitme aastakümne eest, sinatame.

Kuidas sõudmise juurde jõudsid?

Tagasi üles